Służew – Wawel Service – Mokotów Residence Rolna 179/181

W Gazecie Stołecznej z dnia 9 stycznia 2012 ukazał się artykuł na temat Miejscowego planu zagospodarowania Służewa. Na końcu artykułu zamieszczono akapit “Miejska pracownia planistyczna bardzo surowo potraktowała firmę deweloperską Wawel Service” przy ul Rolnej.

Zauważyć należy, że budynek ma 5 kondygnacji, a nie jak napisano cztery, ale przede wszystkim, budynek jest samowolką budowlaną. Wynika to między innymi z dwóch wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nakazującego rozbiórkę.

Pracownia urbanistyczna nie jest organem, który w jakikolwiek sposób uprawniony jest do łamania prawa więc ciężko tu mówić o surowości. Właściwym określeniami byłyby uszanowanie prawa i obiektywizm w ocenie faktów.

Developer Wawel Service stara się jak może, aby zalegalizować samowolkę, ale z naszych konsultacji wynika, że jego szanse mierzyć można w promilach, nie procentach.

Tymczasem w Gazecie Stołecznej i na billboardach deweloper cały czas oferuje apartamenty na sprzedaż z terminem zakończenia inwestycji na II kwartał 2012.

Stan prawny

Parkometry na Służewiu?

21 lutego, 2012 by  
Filed under Aktualności, Nasze Miasto

Możliwe, że na naszych uliczkach staną parkometry.

Nowe parkomaty najpierw powinny działać na Służewcu w okolicach Galerii Mokotów i ul. Marynarskiej, Domaniewskiej i Obrzeżnej, potem na Dolnym Mokotowie.

 

Za Gazetą:

“Taki jest wynik analiz, które zaprezentował wczoraj Zarząd Dróg Miejskich. “Gazeta” zapowiadała, że urzędnicy szykują stopniowe poszerzanie płatnej strefy parkowania o kolejne dzielnice. Ich mieszkańcy skarżą się, że nie mają gdzie zostawić samochodów, bo wolne miejsca zajmują na wiele godzin kierowcy spod Warszawy albo z peryferyjnych osiedli. Najgorsza sytuacja panuje wokół stacji metra.

ZDM uznał jednak, że w pierwszym etapie trzeba opanować bałagan parkingowy w nowej dzielnicy biurowej na Służewcu, a także na Starym Mokotowie m.in. wokół Szkoły Głównej Handlowej i wydziałów Politechniki Warszawskiej. Miałoby tu stanąć 738 parkomatów. W drugiej kolejności 145 urządzeń powinno działać naOchocie i w dwóch następnych częściach Mokotowa – to Sielce i Stegny. 333 parkomatów drogowcy planują na Żoliborzu w sąsiedztwie pl. Wilsona.”

Analiza:

Obrzeżna